Reklama
Reklama

Caritas sprowadził do Poznania chrześcijańskich studentów z Aleppo

fot. caritas.pl
fot. caritas.pl

Czterech Syryjczyków pochodzących z jednego z najbardziej zniszczonych wojną miast już studiuje na poznańskich uczelniach.

O sprawie poinformowała Danka Woźnicka na swoim twitterowym koncie, która najpierw przypomniała o sporze administracji samorządowej z rządem na temat przyjmowania uchodźców. - Przy pomocy Caritasu udało się za to zaprosić 4 chrześcijańskich studentów z Aleppo w Syrii, już studiują na poznańskich uczelniach - poinformowała reporterka Radia Zet.

- Miasto Poznań zgłosiło się do Caritas z uwagi na nasze działania w Syrii. Prowadzimy tam unikalny w skali świata program "Rodzina rodzinie", w ramach którego ludzie pomagają ludziom, czyli darczyńcy przekazują pomoc konkretnym potrzebującym. Jest to pomoc świadczona tam na miejscu, dla tych, którzy zdecydowali się pozostać w ojczyźnie, mimo wojny - tłumaczy Paweł Pomin z poznańskiej Caritas. - Prowadzenie tego programu daje nam rozeznanie tego w sytuacji w Syrii. Natomiast sprawę sprowadzenia studentów przekazaliśmy do Warszawy i to Caritas Polska ją przeprowadził - dodaje rzecznik archidiecezjalnej organizacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro