Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Stanisław Michalkiewicz znów przyjedzie do Poznania. Będzie protest

j
piątek, 7.12.2018 r.
godz. 14.16
j | piątek, 7.12.2018 r., godz. 14.16
Stanisław Michalkiewicz znów przyjedzie do Poznania. Będzie protest
Protest podczas ostatniego spotkania ze Stanisławem Michalkiewiczem

Spotkanie autorskie z publicystą Stanisławem Michalkiewiczem podobnie jak w połowie października odbywać się będzie w katolickiej księgarni Sursum Corda na Łazarzu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W związku ze spotkaniem z Michalkiewiczem swój protest pod księgarnią Sursum Corda organizuje "Poznański Strajk Kobiet". W najbliższą sobotę, 8 grudnia o godzinie 15 poznańska księgarnia Sursum Cordaa im. Jana Pawła II organizuje kolejne spotkanie z tym człowiekiem. Oddaje mu głos. Promuje kogoś, kto w sposób seksistowski, obrzydliwy, pełen pogardy i cynizmu, staje po stronie oprawców, poniżając i wulgarnie obśmiewając ofiarę – informują członkowie „Strajku Kobiet Poznań”. Uważamy, że wobec takich komentarzy i ludzi, którzy je rozsiewają, nie możemy pozostawać obojętne/i. Należy stanąć murem za Kasią, a przeciwko zwyrodnialcom – dodają. Spotykamy się o godzinie 14:45 przed księgarnią Sursum Corda, gdzie głośno wyrazimy nasz sprzeciw – kończą.

Przypomnijmy. Chodzi o słowa Michalkiewicza w felietonie dla Radia Maryja, komentujące decyzję poznańskiego sądu odnośnie ofiary molestowania przez księdza.  Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś, ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał - mówi Michalkiewicz.  Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*** nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie – dodał.

Podczas ostatniego spotkania ze Stanisławem Michalkiewiczem w tym samym miejscu doszło do szarpaniny. Zaatakowany został między innymi dziennikarz TVN24.

Reklama