Reklama
Reklama

Szkolna: szpital trafi w ręce prywatnych inwestorów?

Tereny szpitala przy Szkolnej będą mogły trafić w ręce prywatnych inwestorów. Stanie się tak jeśli potwierdzą się informacje, do których dotarliśmy. Miasto ma powołać spółkę, która poprowadzi połączone szpitale przy Szkolnej i Szwajcarskiej. Ta sama spółka będzie dysponować też terenem i budynkami w sercu miasta.

Już niedługo oddziały kardiochirurgii szpitala przy ul. Szkolnej zostaną przeniesione do szpitala przy Szwajcarskiej. Podobnie stanie się z oddziałem dermatologii. Połączenie dwóch miejskichplacówekwydaje się być kwestią czasu, do prezydenta trafił już raport z planem fuzji dwóch lecznic. Ten raport będzie teraz analizowany przez Biuro Nadzoru Właścicielskiego i będą z niego wyciągnięte wnioski - mówi rzecznik prezydenta Poznania Anna Szpytko.

W styczniu Rada Miasta wyraziła zgodę na połączenie miejskich szpitali. Te mają mieć wspólny zarząd. Miasto na połączeniu chce zaoszczędzić. Tymczasem pracownicy szpitala im. Strusia obawiają się o swoją przyszłość. Pytanie jest natury fundamentalnej, czy istotnie chodzi w tym wszystkim o wartość nadrzędną, jaką jest dobro wspólne, czy też o interesy partykularne - mówi Stanisław Rusek, rzecznik szpitala przy ul.Szkolnej.

Według nieoficjalnych informacji, połączone szpitale zostaną przekształcone w spółkę miejską. Ta będzie mogłabudynek przy Szkolnej wynająć, bądź sprzedać. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą kasę połączonego już szpitala. Na to jednak zgodzić muszą się radni. Propozycja tej kolejności ma być zawarta, z tego co mi wiadomo,w raporcie pełnomocnika prezydenta.

Ostateczne decyzje w sprawie połączenia dwóch miejskich szpitali i przekształcenia ich w spółkę zapadną prawdopodobnie w drugiej połowie roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro