Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę ukrywającego się od osiemnastu lat. Ukrywał się między innymi w Afryce

zdj. ilustracyjne | fot. policja
zdj. ilustracyjne | fot. policja

Przez osiemnaście lat 55-letni mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W tym czasie mieszkał w kilu europejskich krajach oraz w Afryce.

55-letni mężczyzna poszukiwany był od osiemnastu lat listami gończymi za kradzieże i oszustwa. Jego sprawą zajmowali się policjanci z Wildy, którzy ustalili, że w ciągu ostatnich lat mężczyzna mieszkał na ternie Włoch, Hiszpanii, Grecji oraz Afryki - Policjanci cały czas zajmowali się sprawą i ustalali, gdzie obecnie może przebywać poszukiwany. W czerwcu mężczyzna wrócił do Polski. Na początku zamieszkał na terenie województwa małopolskiego, później przemieszczał się po kraju, często zmieniając miejsca swojego pobytu. W międzyczasie operacyjni ustalili, że w listopadzie poszukiwany wrócił w okolice Poznania - relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Policjanci wytypowali miejsce, w którym mężczyzna może przebywać i przystąpili do realizacji sprawy -Okazało się, że mężczyzna przebywa właśnie na tym terenie. Poszukiwany natychmiast został zatrzymany i przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie odbywa teraz karę 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności - podsumowuje Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro