Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Dzieci w niektórych żłobkach będą oddychać czystszym powietrzem

j
czwartek, 6.12.2018 r.
godz. 14.30
j | czwartek, 6.12.2018 r., godz. 14.30
Dzieci w niektórych żłobkach będą oddychać czystszym powietrzem
fot. UMP

W 14 miejskich placówkach dla najmłodszych pojawiły się oczyszczacze powietrza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Urządzenia mają chronić najmłodszych nie tylko przed smogiem i zanieczyszczeniami powietrza, ale także przed wirusami. W 14 miejskich żłobkach jest ok. 100 sal, w których na co dzień przebywa ponad 1,2 tysiąca dzieci - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. To ważne, żeby oddychały zdrowym i czystym powietrzem. Doświadczenia innych miast pokazują, że w żłobkach i przedszkolach, w których działają oczyszczacze powietrza, dzieci mniej chorują i rzadziej opuszczają zajęcia - dodaje.

Pierwsze oczyszczacze powietrza już działają. Kolejne zostaną zamontowane jeszcze w tym tygodniu. Na kupno urządzeń miasto przeznaczyło 175 tys. zł. Wszystkie urządzenia wyposażone są w trzy filtry oraz w czujniki, który dostosowują pracę urządzeń do panujących w pomieszczeniach warunków.

Przegłosowana przez radę miasta kwota 175 tys. zł pozwoliła kupić urządzenia nie tylko do żłobków. Skorzysta z nich również Dzienny Ośrodek Adaptacyjny - sprzęt zostanie zamontowany w siedmiu salach tej instytucji - oraz Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Klub", gdzie trafią kolejne trzy oczyszczacze – informują miejscy urzędnicy.

Reklama