Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Okradli niepełnosprawnego studenta. „Komendant wyznaczył nagrodę za informację o sprawcach tego obrzydliwego i haniebnego przestępstwa”

j
czwartek, 6.12.2018 r.
godz. 11.13
j | czwartek, 6.12.2018 r., godz. 11.13
Okradli niepełnosprawnego studenta. „Komendant wyznaczył nagrodę za informację o sprawcach tego obrzydliwego i haniebnego przestępstwa”

Niepełnosprawny i zmagający się z nowotworem Marek Suwezda został okradziony we własnym mieszkaniu przy ul. Nadolnik.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Marek Suwezda porusza się na wózku inwalidzkim, jest niemal niewidomy i choruje na raka. Jak już wcześniej informowaliśmy złodzieje weszli do jego mieszkania w nocy, kiedy spał. Mężczyzna obudził się, gdy usłyszał dźwięk otwierającego się zamka – wtedy usłyszał, że „ma być cicho, bo będzie bolało”.

Złodzieje z mieszkania wynieśli komputery o wartości 3,5 tys. zł. Na obu zainstalowane było oprogramowanie dla osób niedowidzących o wartości kolejnych 4 tys. zł. Marek Suwezda bardzo potrzebuje tego sprzętu nie tylko do pracy, ale też do nauki. Mężczyzna jest absolwentem filozofii a obecnie studiuje na dwóch kierunkach. W niemieckiej prasie ukazują się jego artykuły o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce. Współpracował też z lokalnymi mediami.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za informację o sprawcach tego obrzydliwego i haniebnego przestępstwa. Jeśli ktoś posiada informacje o sprawcach tego włamania niech się z nami skontaktuje – poinformowało biuro prasowe wielkopolskiej policji.

Wszelkie informacje można przekazywać między innymi dzwoniąc na telefony alarmowe czynne całą dobę 997 i 112 .

Reklama