Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

W sobotę kolejna aukcja dla Fundacji Dom Autysty

j
czwartek, 6.12.2018 r.
godz. 08.36
j | czwartek, 6.12.2018 r., godz. 08.36
W sobotę kolejna aukcja dla Fundacji Dom Autysty
Jedna z wcześniejszych „Aukcji dla Domu” - fot. UMP

„Aukcja dla Domu” odbędzie się w sobotę w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Pieniądze wpłyną na konto Fundacji Dom Autysty, która planuje budowę pierwszego w Poznaniu ośrodka dla dorosłych osób z autyzmem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po raz trzeci w Poznaniu odbędzie się „Aukcja dla Domu” - charytatywna aukcja sztuki, organizowana przez Fundację Dom Autysty. Fundacja została założona przez rodziców osób z autyzmem. Zbiera pieniądze na budowę pierwszej w Poznaniu placówki dla dorosłych autystów.

W tym roku zlicytowanych zostanie aż 113 prac. Wszystkie dzieła sztuki, które zostaną zlicytowane 8 grudnia, można już od 30 listopada oglądać podczas Wystawy dla Domu w CK Zamek. To obrazy, fotografie, rzeźby, a także – w tym roku po raz pierwszy – plansze z komiksów. Prace zebrała kuratorka aukcji i wystawy Dorota Żaglewska, autorka wydanej właśnie książki o rynku sztuki – informuje Adam Kompowski, prezes Fundacji Dom Autysty.

Prace na Aukcję dla Domu przekazali tak znani artyści jak Ewa Kuryluk, Honza Zamojski, Tomasz Samojlik, Ryszard Kaja czy Wilhelm Sasnal. A także najbardziej rozpoznawalny w Poznaniu twórca street artu – Noriaki. Są prace profesorów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Marka Jakuszewskiego (prorektora tej uczelni), Andrzeja Wielgosza, Andrzeja Leśnika czy Piotra C. Kowalskiego – dodaje. Obrazy ze swojej kolekcji przekazali nam Joanna Jaśkowiak oraz M. W. Szafrańscy, a także galerie Artykwariat i Art Komiks – kończy.

Organizacja Wystawy dla Domu została dofinansowana przez Miasto Poznań. Aukcję dla Domu Honorowym Patronatem objął Prezydent Jacek Jaśkowiak. Aukcja ma także Patronat Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. Wojciecha Hory. Cena wywoławcza wszystkich prac to 100 zł. Katalog można obejrzeć tutaj. Za pośrednictwem portalu można też licytować prace na odległość.

Reklama