Reklama
Reklama

W sobotę otwarcie wieży widokowej na Szachtach

fot. UMP

Zakończyła się budowa wieży widokowej na Szachtach. Oficjalne otwarcie obiektu już w najbliższą sobotę.

Budowa wieży została wskazana do realizacji przez mieszkańców w trakcie głosowania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace przeciągały się między innymi ze względu na problemy z wyłonieniem wykonawcy, ale teraz miasto poinformowało, że budowa została zakończona, a oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w sobotę -Nowy punkt widokowy ma 25 metrów wysokości. Wieża została zaprojektowana na planie trójkąta. Jej konstrukcja jest stalowa, a obudowa drewnopodobna. Na szczyt prowadzą schody. Natomiast na samej górze znajduje się zadaszony taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Poznania i Lubonia oraz pobliskie tereny zielone - informuje Urząd Miasta.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na godzinę dziesiątą w najbliższą sobotę -Podczas imprezy będzie okazja nie tylko do wejścia na wieżę i spojrzenia na szachty z góry. Na dzieci czekają atrakcje mikołajkowe, m.in. konkurs świąteczny z udziałem św. Mikołaja i Śnieżynki, a jeśli pozwoli pogoda także inne zabawy - zachęcają urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro