Reklama
Reklama

Rozebrano wiadukt kolejowy uszkodzony przez ciężarówkę

fot. Asta24.pl

O uszkodzeniu wiaduktu kolejowego znajdującego się nad ulicą Ofiar Gór Morzewskich w Chodzieży pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Wiadukt znajdujący się nad ulicą Ofiar Gór Morzewskich był pozostałością nieczynnej linii kolejowej Chodzież - Gołańcz. W minioną środę uderzył w niego samochód ciężarowy - Kierowca ciężarówki przewoził koparkę na przyczepie niskopodłogowej. Ramię koparki było źle złożone, w związku z czym zestaw był o 75 cm wyższy, niż dopuszczają przepisy. Pojazd zahaczył wiadukt, uszkadzając jego konstrukcję - relacjonowała na łamach portalu chodziez.naszemiasto.pl Karolina Smardz-Dymek, rzeczniczka miejscowej policji.

Już po zdarzeniu informowano, że ze względu na uszkodzenie konstrukcji wiaduktu niezbędna jest jego natychmiastowa rozbiórka. Jak informuje portal Asta24.pl wiadukt został już rozebrany -Dzięki pomocy PSP, dzięki naszym strażakom ochotnikom z Milcza, ale też przede wszystkim dzięki moim pracownikom, którzy błyskawicznie wyłonili firmę, która nam to przeprowadziła. Także wielkie dzięki wszystkim, także firmie Insmont, która podjęła się tego zadania - powiedziała na łamach portalu Kamila Szejner, wójt gminy Chodzież.

W miejscu wiaduktu pozostały jeszcze linie energetyczne, które wkrótce zostaną przeniesione pod ziemię.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro