Reklama
Reklama

Decyzja o zniesieniu zmiany czasu odłożona na kolejne lata

fot. Monoar/pixabay/cc0
fot. Monoar/pixabay/cc0

Już kilka tygodni temu informowaliśmy na naszych łamach, że Unia Europejska odkłada podjęcie decyzji na temat rezygnacji ze zmiany czasu. Dziś już wiadomo, że godzinę będziemy zmieniali przynajmniej do 2021 roku.

W sierpniu Komisja Europejska pytała Europejczyków o zniesienie zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za likwidacją zmiany. W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 4,6 mln osób, a 84% badanych opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Po opublikowaniu wyników badania zapowiedziano, że zmiana jest właściwie przesądzona i powinna nastąpić najszybciej jak to możliwe. Spekulowano nawet, że nastąpi to już w 2019 roku.

Już kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że nie będzie to takie proste. Teraz już oficjalnie wiemy, że w najbliższym czasie decyzja nie zapadnie -Polski rząd (...) jest przede wszystkim zainteresowany ekonomicznym efektami tej decyzji. Te decyzje są akceptowalne społecznie, mamy tego świadomość. Wydaje się, że to, co zaproponowała pierwotnie prezydencja austriacka, żeby do zmiany czasu doszło już w przyszłym roku na wiosnę, nie uzyskało akceptacji praktycznie większości państw Unii Europejskiej - poinformował Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, którego słowa cytuje RMF FM.

Polski minister poinformował też, że austriacka prezydencja zaproponowała, aby zniesienie zmiany czasu nastąpiła 1 kwietnia 2021 roku. Polska strona uznaje ten termin za akceptowalny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro