Reklama
Reklama

Zamknięto Biedronkę, w której w poniedziałek oberwał się sufit

fot. Maria
fot. Maria

Klienci na razie nie zrobią zakupów w dyskoncie przy ul. Piaskowej.

W poniedziałek informowaliśmy o zawaleniu się fragmentu sufitu w lokalu sieci Biedronka. Pracowników i klientów ewakuowano, a miejsce zdarzenia zabezpieczyły służby.

- Oderwał się fragment pustaka ceramicznego stropu w budynku nad lokalem handlowym. Przebił on sufit podwieszany i spadł na podłogę. Pracownik inspektoratu wyłączył lokal Biedronki z użytkowania, ponieważ jest potrzeba pilnego sprawdzenia stanu technicznego tego stropu - tłumaczył w rozmowie z reporterem WTK Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Inspektorzy zobowiązali zarządcę budynku do sprawdzenia stanu technicznego stropu, co będzie wymagać m.in. demontażu podwieszanego sufitu. Z użytkowania wyłączono również znajdującą się nad Biedronką siłownię.

Ponadto nadzór budowlany zwróci się z pytaniem do projektanta przebudowy budynku. Chodzi o ustalenie czy wziął on pod uwagę fakt, że będzie w nim zlokalizowana siłownia. - Obciążenia dynamiczne i drgania często powodują uszkodzenia elementów konstrukcyjnych - wyjaśnił Paweł Łukaszewski.

Na razie nie wiadomo kiedy zamknięte lokale zostaną przywrócone do użytkowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro