Reklama
Reklama

Nowe udogodnienia dla seniorów: bezpłatne mycie okien i riksza wożąca po cmentarzu

fot. UMP

Miasto planuje rozwój Pakietu Poznań Viva Senior.

To zestaw usług, który ma pomóc seniorom w codziennym funkcjonowaniu. "Złota rączka dla Seniora" zapewnia pomoc w drobnych naprawach, istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnej taksówki czy "Poznańskiej Złotej Karty", zapewniającej zniżki w różnego rodzaju miejscach.

Władze miasta zapowiedziały rozszerzenie programu. - Wszystkie projekty są konsultowane z Miejską Radą Seniorów, a wiele propozycji to pomysły samych poznaniaków. Seniorzy najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Naszym zadaniem jest wsłuchać się w ich głos i w miarę możliwości ułatwić im codzienne życie - zapewnił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta.

Wkrótce najstarsi poznaniacy będą mogli skorzystać z "Rikszy dla Seniorów", która przewiezie ich na komunalnych cmentarzach pod groby bliskich. W planach jest również bezpłatna usługa czyszczenia nagrobków.

- Inne planowane nowości to bezpłatne podstawowe usługi fryzjerskie takie jak obcięcie czy uczesanie włosów oraz bezpłatne mycie okien - zapewniają urzędnicy.

Seniorzy więcej spraw urzędowych będą mogli załatwić przez telefon. Szczegóły mają być podane w pierwszej połowie przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro