Reklama
Reklama

Szokujące podsumowanie listopada w Poznaniu. Czystym powietrzem oddychaliśmy tylko przez dwa dni w miesiącu!

fot. czytelnik

Jak wskazują wyniki pomiarów WIOŚ-u przez 28 dni w listopadzie stężenie szkodliwego pyłu zawieszonego PM2.5 przekroczyło normę.

Post z szokującym zestawieniem opublikował działacz miejski Paweł Głogowski. Reprezentant stowarzyszenia Ulepsz Poznań, przygotowując grafikę opierał się na danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. - Czy grudzień w Poznaniu będzie lepszy? - zapytuje w swoim twitterowym wpisie Głogowski.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na razie ostatni miesiąc w roku zaczyna się podobnie, jak kończył listopad - kilkukrotnym przekroczeniem normy stężenie bardzo szkodliwych pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5. - Kiedy ZKZL zacznie na poważnie wymieniać kopciuchy w miejskich budynkach? Kiedy miasto poważnie zainwestuje w nasze zdrowie? - pyta działacz.

- Na pewno nie w tym roku, bo budżet na ochronę środowiska i walkę ze smogiem to jakieś fistaszki, a do wyborów jeszcze 5 lat - odpowiada mu aktywista Kuba Skurzyński - W budżecie miasta jest nawet nie 4, tylko 2 miliony. W budżecie sejmiku prawdopodobnie zero - doprecyzowuje lewicowy polityk. - No, ale najważniejsze, że PiS nie rządzi - ironizuje Skurzyński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro