Reklama
Reklama

Nowa hala logistyczna Volkswagena na ukończeniu. Inwestycja kosztowała pół miliarda euro

fot. Volkswagen Poznań

Pod dachem nowo wybudowanego centrum logistycznego w poznańskim Antoninku zawisła wiecha. Halę wybudowano w zaledwie kilka miesięcy.

Obchodzący niedawno 25-lecie działalności poznański Volkswagen rozbudowuje swoją fabrykę. W maju tego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego centrum logistycznego. Na początku grudnia nowa hala jest już na ukończeniu. W poniedziałek pod dachem budowli zawisła wiecha, co oznacza ukończenie jej konstrukcji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Nowa hala mierzy 46000 m², czyli zmieściłoby się w niej 6 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Jej budowniczowie zużyli 1450 ton stali. Dzięki kilkumiesięcznym wysiłkom udało się postawić centrum logistyczne, które znacznie ułatwi system pracy w fabryce.

Komponenty potrzebne do produkcji samochodów, jak dotąd, dowożono na miejsce ciężarówkami. Właściwie bez ustanku. Przez całą dobą, co dziesięć minut ul. Warszawską przejeżdżał TIR z częściami samochodowymi Volkswagena. Teraz wszystkie te komponenty mają być składowane w jednym miejscu.

Prócz zaplecza logistycznego wybudowano także nową spawalnię. Przy okazji, przebudowie poddano też układ komunikacyjny pobliskiego osiedla Zieleniec. Całość sfinansował Volkswagen Poznań, który jest największym pracodawcą w Wielkopolsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro