Reklama

List otwarty studentów UAP w sprawie "natychmiastowego przywrócenia prof. Pawłowskiego"

fot. secure.avaaz.org
fot. secure.avaaz.org

Spore zamieszanie wywołała decyzja władz uczelni odnośnie usunięcia z szeregów kadry dydaktycznej prof. Mirosława Pawłowskiego.

- W niejasnych okolicznościach prof. Mirosław Pawłowski ma zostać odwołany z funkcji wykładowcy na UAP - czytamy w facebookowym poście Akademii Sztuk Graficznych, gdzie Pawłowski również wykłada. - Wesprzyjmy petycję do rektora UAPu o zaniechanie tych działań - kończą swój wpis odezwą przedstawiciele akademii. Takich apeli jest więcej. Listo otwarty zaadresowany do Rektora UAP, prof. dr hab. Wojciecha Hory, zyskuje coraz większą popularność w mediach społecznościowych.

- Na uczelni dzieje się źle. Wszystkie filary kadry, którymi stała ona do tej pory zostają usunięte krok po kroku w przeciągu ostatnich dwóch lat - piszą w liście otwartym do rektora poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego jego autorzy. To nie pierwsza tego typu reakcja studentów na zmiany w kadrze. Studenci mają żal o styl, w którym wydalono prof. Mirosława Pawłowskiego, "ikonę Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP".

- Odebranie nam naszego mentora i promotora, zwłaszcza w środku roku, ba, w środku semestru i to w trybie natychmiastowym (bez organizacji jakichkolwiek zajęć zastępczych, pozbawia znaczną część nas jakiegokolwiek napędu twórczego, czy też chęci ukończenia uczelni, która traktuje w ten sposób wszystkich swoich przedstawicieli - pomstują autorzy listu, zauważając przy tym, że w wyniku zwolnienia prof. Pawłowskiego tracą uczniowie z dwóch kierunków.

Jednak nie tylko sposób dokonania tej zmiany jest pod krytyką studentów. Jak można dowiedzieć się z listu, oburza ich też sam fakt zwolnienia renomowanego nauczyciela. - Bez profesora Pawłowskiego uczelnia jest uboższa o cały jego życiorys - zauważają studenci.

- List oficjalny powinien użyć formy "zwracamy się z uprzejmą prośbą", ale my, studenci uczelni pozostającej w Pana władzy żądamy o natychmiastowe przywrócenia profesora Mirosława Pawłowskiego w szeregi kadry - czytamy na końcu listu, który został opublikowany w formie petycji. Na razie podpisało ją prawie 700 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro