Reklama
Reklama

Skandal w szpitalu: matka urodziła na podłodze, poród odebrał ojciec

fot. Paola Sansão/freeimages.com

Służby prowadzą śledztwo w związku z wydarzeniami, do których doszło w Ropczycach (województwo podkarpackie).

Sprawą zajmuje się komenda policji w Ropczycach pod nadzorem prokuratury w Rzeszowie. Śledztwo jest prowadzone pod kątem narażenia 38-letniej kobiety oraz jej nowo narodzonego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, przez osoby na których ciążył obowiązek opieki.
Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend, podczas nocy z piątku na sobotę. - 38-letnia mieszkanka Ropczyc w zaawansowanym stadium porodu wraz ze swoich mężem około godziny 01.00 przyjechali do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Personel placówki był przez długi czas wzywany przez ojca dzwonkiem, lecz nikt nie otwierał im drzwi, pomimo tego, że dzwonek był słyszalny. Ojciec udał się również z drugiej strony budynku do stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie również nie uzyskał żadnej pomocy, po czym połączył się z numerem alarmowym i wezwał na miejsce karetkę pogotowia - relacjonował Artur Grabowski, rzecznik rzeszowskiej prokuratury.
Kobieta nie mogła jednak już dłużej czekać. Urodziła więc na podłodze placówki, a poród odebrał ojciec, po czym przykrył noworodka kurtką. Dopiero wtedy na miejscu pojawili się medycy, a matka i dziecko zostali przewiezieni do szpitala w Dębicy.
Jeśli śledztwo skończy się postawieniem zarzutów, to oskarżonym będzie grozić do 5 lat więzienia.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro