Reklama

Tłumy na Starym Rynku. Prezydent rozświetlił miejską choinkę

fot. Halina P.

Na poznańskim Starym Rynku od dziś można poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą Poznańskiego Betlejem, które wystartowało również w tym miejscu.

Jak już wcześniej informowaliśmy w sobotę prezydent Poznania rozświetlił miejską choinkę. Tego dnia rozpoczęło się Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. Miejska choinka tradycyjnie stanęła przed Ratuszem. W tym roku jej ozdoby utrzymane są w kolorystyce biało-czerwonej, co nawiązuje do rocznic - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Rozświetlenie choinki otworzy drugą część jarmarku. Na Starym Rynku będzie można posmakować różnych pyszności i zobaczyć piękne rękodzieło. W każdy weekend naszymi maluchami będą zajmowały się bajkowe postacie - wyliczała Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Tradycyjnie będzie też można odwiedzić Szopkę Bożonarodzeniową, zadzwonić "Dzwonkiem życzeń" czy wrzucić list do Gwiazdora do specjalnie przygotowanej skrzynki - Poczty św. Mikołaja. Na Starym Rynku pojawi się też karuzela wenecka. A w weekend 8-9 grudnia odbędzie się Poznań Ice Festival. 6 grudnia dzieci będą mogły spotkać się ze św. Mikołajem. Gwiazdor zawita jeszcze dwa razy - 15 grudnia przyjedzie do dzieci na motorze, a 16 grudnia odbierze napisane przez nich listy. Z kolei 13 grudnia wszyscy chętni będą mogli odśpiewać w wielu językach "Cichą Noc". W sobotę 15 grudnia z placu Wolności na Stary Rynek wyruszy Świąteczna Parada. Uczestnicy przejdą ulicą Paderewskiego, na której również stanęły w tym roku świąteczne stragany. Dzień później, 16 grudnia, do Poznania zawita Betlejemskie Światło Pokoju.

Rozrasta się jarmark, rozrasta się również program kulturalny - zauważa Anna Dorna, prezes Fundacji Flow Art. W każdą sobotę i niedzielę będą odbywać się animacje dla dzieci. Najmłodsi będą mogli spotkać bajkowe postacie. Na poznaniaków i turystów czekać będą także warsztaty, koncerty i spektakle. Program jest bardzo bogaty - zachęca Anna Dorna, prezes Fundacji Flow Art.

Przypominamy, że szereg atrakcji będzie czekał w tym roku na mieszkańców i turystów na placu Wolności, Starym Rynku i ulicy Paderewskiego. Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Wolności i Starym Rynku potrwa do 21 grudnia. Natomiast świąteczne stoiska na ulicy Paderewskiego będą czynne aż do 6 stycznia, czyli święta Trzech Króli. Szczegóły dotyczące Betlejem Poznańskiego można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro