Reklama
Reklama

Michał Probierz przed meczem: 'mam nadzieję, że Nawałka zmieni Lecha na gorsze'

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W niedzielny wieczór w Krakowie dojdzie do starcia dwóch wielkich osobistości trenerskich.

W spotkaniu z Cracovią Adam Nawałka po raz pierwszy poprowadzi Lecha Poznań. Na ławce gospodarzy usiądzie oczywiście Michał Probierz.
- Gratuluję Adamowi objęcia zespołu i życzę powodzenia. Fajnie, że polski trener dostał to co chciał i wywalczył swój sztab szkoleniowy, bo zwykle dostawali je obcokrajowcy - mówił szkoleniowiec Pasów na przedmeczowej konferencji, transmitowanej przez MKS Cracovia TV.
Probierz podkreślał, że nie podchodzi do tego meczu jak do osobistej rywalizacji z Nawałką. - Nie gramy z selekcjonerem, tylko z Lechem Poznań. Dla nas jest nieco łatwiej, bo Lech po zatrudnieniu Nawałki to zdecydowany faworyt. Ostatnio mówi się tylko o nich, a my spokojnie pracowaliśmy. Mam dobre relacje z trenerem, miałem z nim kontakt gdy był selekcjonerem. Życzyłem mu wtedy powodzenia i tak samo jest teraz. Oby zaczął wygrywać od następnego meczu - przyznał.
Trener Pasów kilkukrotnie zaznaczał, że łączą go z Nawałką dobre relacje. W ostatnich dwóch meczach Lech nieco poprawił swoje wyniki. Czego Probierz spodziewa się w niedzielę? - Mam nadzieję, że Nawałka zmieni Lecha na gorsze - zażartował. Dodał, że piłkarze Kolejorza na pewno będą bardzo skoncentrowani i agresywni, a trener Nawałka postawi zapewne na dobrą organizację gry.
Początek niedzielnego meczu w Krakowie o 18:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro