Reklama
Reklama

Ciężarówka przewożąca koparkę uderzyła w wiadukt. Nadzór budowlany podjął decyzję o natychmiastowej rozbiórce obiektu

fot. Google Street View

W środę przed południem samochód ciężarowy przewożący koparkę uderzył w wiadukt kolejowy znajdujący się w Chodzieży. Uszkodzenie wiaduktu okazało się na tyle poważne, że podjęto decyzję o jego natychmiastowej rozbiórce.

Wiadukt znajdujący się nad ulicą Ofiar Gór Morzewskich to pozostałość po nieczynnej linii kolejowej Chodzież - Gołańcz. W środę przed południem uderzył w niego samochód ciężarowy - Kierowca ciężarówki przewoził koparkę na przyczepie niskopodłogowej. Ramię koparki było źle złożone, w związku z czym zestaw był o 75 cm wyższy, niż dopuszczają przepisy. Pojazd zahaczył wiadukt, uszkadzając jego konstrukcję - relacjonuje na łamach portalu chodziez.naszemiasto.pl Karolina Smardz-Dymek, rzeczniczka miejscowej policji.

Okazało się, że uszkodzenia wiaduktu są na tyle poważne, że grozi on zawaleniem. Decyzję o konieczności rozbiórki podjął inspektor nadzoru budowlanego, a dyspozycje w tej sprawie wydała już wójt Chodzieży -Doszło do "wyczepienia się" fragmentu metalowej konstrukcji. Może ona w każdej chwili spaść na asfalt, dlatego zależy nam, żeby rozbiórka odbyła się jeszcze dziś, a najpóźniej jutro rano - wyjaśnia na łamach portalu Kamila Szejner.

W tej chwili miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez służby, a ruch samochodów został skierowany objazdem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro