Reklama
Reklama

Kończy się sezon rowerów miejskich. Ponad 1,6 miliona wypożyczeń

fot. Włodzimierz Hoppel

Ostatni dzień listopada będzie oznaczać zakończenie tegorocznego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Jednoślady będzie można wypożyczać jeszcze w najbliższy w piątek do północy. Wtedy stacje zostaną wyłączone i użytkownicy będą musieli poczekać kilka miesięcy na powrót rowerów.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Tegoroczny sezon okazał się rekordowy. Przez 9 miesięcy operator odnotował ponad 1,65 mln wypożyczeń. Ponadto do systemu zapisało się prawie 50 tysięcy nowych użytkowników, a ich łączna liczba zbliża się do 150 tysięcy.

Średni czas wypożyczenia roweru to 16 minut i 14 sekund. Największą popularnością cieszyły się stacje Półwiejska, Kórnicka i Rondo Rataje. Najbardziej uczęszczana trasa to ta pomiędzy pętlą na os. Sobieskiego a stacją przy WNPiD na Morasku.

Nowy sezon ruszy 1 marca. Tym razem na ulicach pojawią się m.in. tzw. rowery bezstacyjne, zwiększy się ponadto minimalna kwota na koncie użytkownika wymagana do wypożyczenia. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro