Reklama

W radzie miasta będzie mniej komisji. Znamy ich przewodniczących

fot. UMP
fot. UMP

Na drugiej sesji rady miasta w tej kadencji zdecydowano m.in. o kształcie poszczególnych komisji.

We wtorek odbyło się ślubowanie Tomasza Stachowiaka i Grzegorza Jury, którzy formalnie zastąpią w radzie miasta Jacka Jaśkowiaka i Mariusza Wiśniewskiego. Obaj złożyli mandaty w związku z objęciem stanowisk prezydenta i zastępcy prezydenta.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W kadencji 2018-23 będzie mniej komisji. W sumie zdecydowano o powołaniu 9 komisji stałych, dwóch wymaganych ustawą i jednej doraźnej. W latach 2014-18 komisji było łącznie 17.
Komisją Rewizyjną pokieruje Klaudia Strzelecka, a Komisją Skarg, Wniosków i Petycji Małgorzata Woźniak. Obie komisje są obligatoryjne dla każdej rady miasta.
Powołano ponadto 9 komisji stałych (w nawiasach ich przewodniczący): Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego (Małgorzata Dudzic-Biskupska), Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji (Łukasz Mikuła), Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej (Konrad Zaradny), Transportu i Polityki Mieszkaniowej (Wojciech Kręglewski), Oświaty i Wychowania (Marek Sternalski), Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia (Maria Lisiecka-Pawełczak, Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego (Monika Danelska), Kultury i Nauki (Grzegorz Jura), a także Kultury Fizycznej i Turystyki (Lidia Dudziak).
Ostatnia komisja mieć będzie status doraźnej i zajmie się współpracą narodową i promocją zagraniczną. Do jej głównych zadań należeć będzie współdziałanie z miejskimi jednostkami w sprawie organizacji przyszłorocznego Szczytu Bałkańskiego. Komisją pokieruje Mateusz Rozmiarek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro