Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Kobieta otrzymała przesyłkę z nieznaną substancją. Ktoś wysłał jej proszki do produkcji 'dopalaczy'

sk
środa, 28.11.2018 r.
godz. 07.48
sk | środa, 28.11.2018 r., godz. 07.48
Kobieta otrzymała przesyłkę z nieznaną substancją. Ktoś wysłał jej proszki do produkcji 'dopalaczy'
fot. KM PSP Poznań

Jedna z mieszkanek Poznania otrzymała przesyłkę z nieznaną substancją.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ostatnią sobotę strażacy otrzymali zgłoszenie od kobiety, która poinformowała dyżurnego, że po otwarciu otrzymanej przez nią przesyłki znalazła biały proszek.

- Folia, w której się on znajdował była uszkodzona, a kobieta miała bezpośredni kontakt z nieznaną substancją. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy GBA z JRG 2 oraz Grupę Ratownictwa Chemicznego w sile trzech zastępów z JRG 6. Na miejsce zdarzenia dotarła także Policja oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy niebezpiecznej wokół miejsca pozostawienia przesyłki, odizolowaniu poszkodowanej do momentu ustalenia ewentualnej szkodliwości substancji - relacjonował mł. asp. Łukasz Leśniak.

Następnie strażacy, zabezpieczeni m.in. przez sprzęt do ochrony dróg oddechowych, przystąpili do badania proszku specjalistycznymi urządzeniami. Wówczas udało się wykluczyć zagrożenie biologiczne i chemiczne.

- Na podstawie znajdujących się na foliowych opakowaniach, w których znajdowały się dwa białe proszki o różnym rozdrobnieniu, nazw domniemanych substancji i składu chemicznego ustalono, że ww. proszki służą do produkcji substancji odurzających tzw. „DOPALACZY” - przekazał mł. asp. Leśniak.

Sprawą zajmuje się teraz policja.

Reklama