Reklama

Kobieta otrzymała przesyłkę z nieznaną substancją. Ktoś wysłał jej proszki do produkcji 'dopalaczy'

fot. KM PSP Poznań

Jedna z mieszkanek Poznania otrzymała przesyłkę z nieznaną substancją.

W ostatnią sobotę strażacy otrzymali zgłoszenie od kobiety, która poinformowała dyżurnego, że po otwarciu otrzymanej przez nią przesyłki znalazła biały proszek.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Folia, w której się on znajdował była uszkodzona, a kobieta miała bezpośredni kontakt z nieznaną substancją. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy GBA z JRG 2 oraz Grupę Ratownictwa Chemicznego w sile trzech zastępów z JRG 6. Na miejsce zdarzenia dotarła także Policja oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy niebezpiecznej wokół miejsca pozostawienia przesyłki, odizolowaniu poszkodowanej do momentu ustalenia ewentualnej szkodliwości substancji - relacjonował mł. asp. Łukasz Leśniak.

Następnie strażacy, zabezpieczeni m.in. przez sprzęt do ochrony dróg oddechowych, przystąpili do badania proszku specjalistycznymi urządzeniami. Wówczas udało się wykluczyć zagrożenie biologiczne i chemiczne.

- Na podstawie znajdujących się na foliowych opakowaniach, w których znajdowały się dwa białe proszki o różnym rozdrobnieniu, nazw domniemanych substancji i składu chemicznego ustalono, że ww. proszki służą do produkcji substancji odurzających tzw. "DOPALACZY" - przekazał mł. asp. Leśniak.

Sprawą zajmuje się teraz policja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro