Reklama
Reklama

Manifestacja pod rosyjskim konsulatem. Poznaniacy solidaryzowali się z Ukrainą

fot. Włodzimierz Hoppel

O godzinie osiemnastej poznaniacy spotkali się pod konsulatem rosyjskim przy ulicy Bukowskiej, aby zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Przypomnijmy, że do kolejnej odsłony rosyjsko - ukraińskiego konfliktu doszło w niedzielę rano.Trzy jednostki należące do ukraińskiej marynarki wojennej płynęły z położonej nad Morzem Czarnym Odessy do portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim. W cieśninie kerczeńskiej jeden ze statków został staranowany przez rosyjski okręt Don, a następnie Rosjanie ostrzelali i przejęli trzy ukraińskie jednostki.

W związku z incydentem na części terytorium Ukrainy wprowadzono stan wojenny, a społeczność międzynarodowa potępiła działania Rosji. Choć incydent odbił się szerokim echem na Ukrainie i całym świecie, to warto pamiętać, że konflikt pomiędzy Ukrainą a Rosją tli się od kilku lat, a ukraińscy żołnierze wciąż giną w walkach na terenie separatystycznych, wspieranych przez Rosję republik donieckiej i ługańskiej.

We wtorek wieczorem przed konsulatem rosyjskim przy ulicy Bukowskiej zebrała się grupa poznaniaków, którzy zaprotestowali przeciwko rosyjskiej agresji.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
23.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro