Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Poznańskie zabierają głos w sprawie odwołania koncertu w Arenie

Już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach o odwołaniu koncertu grupy Gregorian. Teraz głos w tej sprawie zabrał operator obiektu.

Koncert grupy Gregorian miał się odbyć w hali Arena o godzinie dziewiętnastej. Przed godziną piętnastą organizator poinformował, że koncert został przeniesiony do Sali Ziemi. Po godzinie siedemnastej okazało się jednak, że impreza została odwołana. Przedstawicielka organizatora poinformowała, że jutro znany będzie nowy termin koncertu, a wszyscy którzy wyrażą taką chęć mogą zwracać zakupione bilety.

Późnym popołudniem do sprawy odniosły się też Międzynarodowe Targi Poznańskie, które zarządzają Areną -Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Dziś około godziny 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na ten moment nie są planowane dalsze zmiany w programie wydarzeń zaplanowanych w obiekcie - informuje Karolina Nawrot z centrum prasowego MTP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro