Reklama
Reklama

Miejskie Biuro Najmu: miasto dopłaca do ponad 100 mieszkań

Około 130 umów podpisano już w ramach Miejskiego Biura Najmu.

Program działa od początku tego roku. Jest skierowany przede wszystkim do osób czekających na przydział mieszkania komunalnego. Wynajmowane są lokale należące do prywatnych właścicieli, ale miasto pokrywa sporą część związanych z tym kosztów.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Do tej pory odpowiedzialny za program Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zawarł około 130 umów najmu. - Do końca roku możemy ich podpisać jeszcze ponad 20 - wyjaśniła portalowi epoznan.pl Magdalena Gościńska z ZKZL. - W przyszłym roku program będzie kontynuowany. Osoby starające się o mieszkanie z MBN czekają na ogłoszenie ostatecznej listy mieszkaniowej na przyszły rok. Jeśli i tym razem znajdą się "pod kreską", będą mogły ponownie być uczestnikami programu - dodała.

ZKZL cały czas poszukuje mieszkań dla beneficjentów programu i zachęca właścicieli do zgłaszania się. Możliwa jest również sytuacja, w której potencjalny najemca zgłosi się do ZKZL z już znalezionym lokalem.

Należy pamiętać, że mieszkania muszą być w dobrym stanie technicznym, a ich powierzchnia użytkowa w stosunku do liczby członków gospodarstwa domowego nie może przekraczać metrażu uprawniającego do uzyskania dodatku mieszkaniowego, czyli maksymalnie do 60 metrów kwadratowych. Miesięczny koszt wynajmu nie może przekroczyć 1200 zł (bez kosztów administracyjnych, np. czynszu do spółdzielni).

Lokator zapłaci 40 proc. kwoty, którą miesięcznie za wynajem właścicielowi mieszkania zapłaci ZKZL.

Np. w przypadku mieszkania wynajmowanego za 1000 zł lokator zapłaci 400 zł. Należy jednak pamiętać, że do tego dochodzą wszelkie opłaty związane z mediami czy ogrzewaniem.

Rocznie miasto może przeznaczyć na program 1,8 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro