Reklama
Reklama

Prezydent powoła zespół do spraw polityki równościowej. Marta Mazurek stanie na jego czele

fot. Facebook/PrezydentJaskowiak/

Jacek Jaśkowiak zdecydował się na powołanie zespołu eksperckiego do spraw polityki równościowej. Na jego czele stanie Marta Mazurek.

W 2016 roku objęła ona stanowisko pełnomocniczki ds. przeciwdziałania wykluczeniom. Pełniła tę funkcję do ostatnich wyborów samorządowych. Po zdobyciu mandatu radnej, chcąc go zachować, musiała odejść z urzędu miasta. Przeniosła się jednak do urzędu marszałkowskiego, gdzie specjalnie dla niej stworzono nowe stanowisko, a prezydent Jaśkowiak nie ukrywał, że rozmawiał na ten temat z marszałkiem Markiem Woźniakiem.

Po likwidacji stanowiska w urzędzie miasta zaprotestowali m.in. politycy lewicy, środowiska kobiece czy LGBT. Przypominano, że pełnomocnik ds. przeciwdziałania wykluczeniom był jedną z obietnic Jaśkowiaka w 2014 roku.

W poniedziałek prezydent poinformował na Facebooku o stworzeniu zespołu eksperckiego. Jego powołanie było rozważane już po likwidacji stanowiska pełnomocnika ds. przeciwdziałania wykluczeniom. - Polityka równościowa jest dla mnie bardzo istotna. By ją efektywnie realizować, powołam zespół ekspercki. Chciałbym, by jego pracom przewodziła Marta Mazurek, już jako Radna Miasta Poznania - napisał.

Jeden z pracowników gabinetu prezydenta zostanie wyznaczony do koordynowania działań tego zespołu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro