Reklama
Reklama

Biedronka oskarżona o "oswajanie dzieci z nomenklaturą przestępczą". Wszystko przez Gang Słodziaków

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Jakiś czas temu do Komisji Etyki Reklamy wpłynął donos dotyczący "oswajania dzieci z nomenklaturą przestępczą" w reklamie sieci Biedronka.

Złożona skarga dotyczy internetowej reklamy akcji promocyjnej znanej pod nazwą Gang Słodziaków -Gang jak wiemy jest zorganizowaną grupą przestępczą, poprzez zbitkę słów "Gang Słodziaków" oswajamy dzieci z przestępczością oraz pokazujemy, że nie ma nic złego w grupach przestępczych - napisano w skardze, która wpłynęła do Komisji Etyki Reklamy.

Zarzuty odpierali przedstawiciele spółki Jeronimo Martins Polska, którzy w odpowiedzi na skargę poinformowali, że akcja promocyjna w żaden sposób nie powinna być utożsamiana z grupami przestępczymi -Akcja Promocyjna przedstawia grupę zwierząt - przyjaciół, która przeżywa przygody oraz bawi się w swoim naturalnym środowisku, czyli w lesie. W żadnym przypadku nie można stwierdzić, że bohaterów Akcji powinno utożsamiać się z członkami grup przestępczych lub innych zorganizowanych podmiotów, których celem jest działalność zarobkowa oparta na działaniach przestępczych - czytamy w odpowiedzi na skargę, którą cytuje portal Wirtualne Media.

KER przychyliła się do wyjaśnień spółki i odrzuciła skargę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro