Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Trwa przebudowa ronda Żegrze. W przyszłym tygodniu kolejne zmiany w organizacji ruchu!

j
niedziela, 25.11.2018 r.
godz. 15.30
j | niedziela, 25.11.2018 r., godz. 15.30
Trwa przebudowa ronda Żegrze. W przyszłym tygodniu kolejne zmiany w organizacji ruchu!
fot. PIM

Z kolejnymi zmianami w tym rejonie kierowcy muszą się liczyć od piątku, 30 listopada.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od piątku 30.11.br. do połowy stycznia przyszłego roku zostanie zamknięty krótki odcinek ul. Unii Lubelskiej w obrębie ronda Żegrze. Jednocześnie nadal  funkcjonować będzie przejazd przez rondo Żegrze (kierunek ul. Żegrze – ul. Hetmańska i odwrotnie). Ponadto zostanie wprowadzony objazd do ul. Unii Lubelskiej  ulicami Kurlandzką i Obodrzycką – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu nie spowoduje zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu komunikacji zastępczej - dodają.

Zdaniem PIM przebudowa odcinka trasy tramwajowej od os. Lecha do ronda Żegrze przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie w ronda Żegrze kończy się montaż nowego torowiska a także kontynuowane są prace związane z budową infrastruktury podziemnej. Z kolei a na zamkniętej części ronda trwa układanie nawierzchni bitumicznej. Zgodnie z zapowiedziami pierwszy etap prac, związany z rozbudową ronda Żegrze,  potrwa do połowy 2019 roku.

Już  2 stycznia przyszłego roku planowane jest wstrzymanie ruchu tramwajów na Górnym Tarasie Rataj, na odcinku od os. Lecha (tunel Franowo) do przystanku Żegrze I. Od początku przyszłego roku rozpoczną się prace na tym odcinku trasy tramwajowej. W związku z prowadzonymi robotami przestanie funkcjonować komunikacja tramwajowa, a w zamian zostanie wzmocniona autobusowa komunikacja zastępcza. W trakcie realizacji tego etapu inwestycji będzie funkcjonować, zgodny z etapowo wprowadzaną czasową organizacją ruchu, przejazd wzdłuż ulic Żegrze i Chartowo – informuje PIM.

Zakończenie realizacji całego zadania przewidziano na rok  2023.

Reklama