Reklama

Siódma porażka Enea AZS Poznań w sezonie

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Zawodniczki Enea AZS Poznań wciąż nie potrafią odnaleźć wysokiej formy.

Tym razem do stolicy Wielkopolski przyjechał zespół Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, który podobnie jak Akademiczki po 7 kolejkach miał na koncie tylko jedną wygraną. Miejscowi kibice mieli więc nadzieję na udany mecz w wykonaniu ich ulubienic.
Od początku spotkania zarysowała się przewaga przyjezdnych. Koszykarki Enea AZS walczyły dzielnie i starały się "trzymać" wynik, ale o ich sile decydował przede wszystkim duet Davis-Hilsman. Kiedy drugiej z Amerykanek brakowało na parkiecie, to przyjezdne natychmiast powiększały przewagę.
Decydująca okazała się trzecia kwarta. W pewnym momencie gospodynie traciły już tylko 4 punkty, nagle jednak ich gra kompletnie się posypała, a przewaga lublinianek wzrosła do 17 pkt. W tej sytuacji minimalnie wygrana przez Akademiczki ostatnia część gry nie miała już znaczenia.
Jedno zwycięstwo w ośmiu meczach daje obecnie poznaniankom 12 miejsce w 13-zespołowej tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Enea AZS Poznń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 69:81 (18:22,17:21,16:25,18:13)

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Enea AZS: Jazmine Davis 21, Khaalia Hillsman 19, Kinga Demczur 11, Magdalena Parysek-Bochniak 8, Marta Nowicka 4, Dominika Urbaniak 3, Olena Samburska 2, Irena Matovic, Julia Niemojewska, Karolina Stefańczyk, Weronika Piechowiak.

Pszczólka Lublin: Brianna Kiesel 27 , Julia Adamowicz 18, Sheniqua Green 12, Kataryna Rymarenko 10, Dorota Mistygacz 8, Magdalena Szajtauer 2 , Irena Vrancic2 , Martyna Cebulska2, Dajana Butulija, Dominika Poleszak.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro