Reklama
Reklama

W jednym z wieżowców Alfy powstanie prywatny akademik

Wizualizacja | fot. Gent Holding S.A.
Wizualizacja | fot. Gent Holding S.A.

Wieżowiec Alfy przy Świętym Marcinie 58 został przejęty przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Powstanie w nim prywatny akademik.

O inwestycji informuje branżowy portal Property News. Z jego informacji wynika, że wewnątrz wieżowca powstanie 140 apartamentów z łazienką i aneksem kuchennym. Modernizacja obiektu będzie realizowana we współpracy z biurem projektowym ADS, które odpowiada między innymi za realizację miejskiego projektu Projekt Centrum, którego celem jest rewitalizacja śródmieścia. Obiekt zostanie całkowicie przebudowany i dostosowany do nowych funkcji, ale inwestor zapowiada, że inwestycja będzie realizowana z poszanowaniem tradycji. Zachowany zostanie między innymi neon Miastoprojekt, który objęty jest opieką konserwatora zabytków.

Z inwestycji zadowolony jest Mariusz Wiśniewski -Pomysł ulokowania prywatnego akademika w budynku Alfy uważam za znakomity. Pozwoli to nadać nową funkcję temu obiektowi, a także przyciągnie do centrum miasta młodych ludzi, co przyniesie korzyści okolicznym przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom itd., a to z kolei wpisuje się w planowane ożywienie ulicy Św. Marcin - komentuje na łamach portalu zastępca prezydenta.

To już kolejna inwestycja w kompleksie wieżowców Alfa. W tym roku oddano do użytku Hotel Altus, który mieści się w wieżowcu zlokalizowanym najbliżej ulicy Ratajczaka.

Pierwsi lokatorzy zamieszkają w nowym akademiku w 2020 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro