Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

W jednym z wieżowców Alfy powstanie prywatny akademik

BS
czwartek, 22.11.2018 r.
godz. 21.52
BS | czwartek, 22.11.2018 r., godz. 21.52
W jednym z wieżowców Alfy powstanie prywatny akademik
Wizualizacja - fot. Gent Holding S.A.

Wieżowiec Alfy przy Świętym Marcinie 58 został przejęty przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding S.A. Powstanie w nim prywatny akademik.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O inwestycji informuje branżowy portal Property News. Z jego informacji wynika, że wewnątrz wieżowca powstanie 140 apartamentów z łazienką i aneksem kuchennym. Modernizacja obiektu będzie realizowana we współpracy z biurem projektowym ADS, które odpowiada między innymi za realizację miejskiego projektu Projekt Centrum, którego celem jest rewitalizacja śródmieścia. Obiekt zostanie całkowicie przebudowany i dostosowany do nowych funkcji, ale inwestor zapowiada, że inwestycja będzie realizowana z poszanowaniem tradycji. Zachowany zostanie między innymi neon Miastoprojekt, który objęty jest opieką konserwatora zabytków. 

Z inwestycji zadowolony jest Mariusz Wiśniewski - Pomysł ulokowania prywatnego akademika w budynku Alfy uważam za znakomity. Pozwoli to nadać nową funkcję temu obiektowi, a także przyciągnie do centrum miasta młodych ludzi, co przyniesie korzyści okolicznym przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom itd., a to z kolei wpisuje się w planowane ożywienie ulicy Św. Marcin - komentuje na łamach portalu zastępca prezydenta.

To już kolejna inwestycja w kompleksie wieżowców Alfa. W tym roku oddano do użytku Hotel Altus, który mieści się w wieżowcu  zlokalizowanym najbliżej ulicy Ratajczaka.

Pierwsi lokatorzy zamieszkają w nowym akademiku w 2020 roku.

Reklama