Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Policjanci wyzdrowieli, teraz zachorują nauczyciele? "Nastroje są złe, a w niektórych szkołach fatalne"

BS
czwartek, 22.11.2018 r.
godz. 19.30
BS | czwartek, 22.11.2018 r., godz. 19.30
Policjanci wyzdrowieli, teraz zachorują nauczyciele? Nastroje są złe, a w niektórych szkołach fatalne
fot. archiwum

Niedawno masowo na zwolnienia L4 szli policjanci, którzy w ten sposób walczyli o podwyżki. Policjanci zakończyli już protest, a teraz walkę o lepsze zarobki zapowiadają nauczyciele.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego przekonują, że nastroje w szkołach są bardzo złe. Z danych ZNP wynika, że dziś początkujący nauczyciel nie zarabia nawet dwóch tysięcy złotych. Związkowcy sugerują, że podwyżki powinny sięgnąć 1000 złotych dla nauczyciela. 

Jeśli podwyżek nie będzie, to możliwy jest strajk. W tej chwili związkowcy rozdają wśród nauczycieli ankiety, w których pytają o preferowaną formę strajku. Wśród rozważanych metod strajku jest między innymi masowe branie zwolnień lekarskich oraz odmowa sprawdzania przyszłorocznych matur i innych egzaminów - Każda cierpliwość ma swój czas i czasami się kończy - mówi Anna Gawrysiak - Knez, nauczycielka, która zapowiada, że weźmie udział w proteście.

Minister edukacji twierdzi natomiast, że ona jako pierwsza minister od lat dała nauczycielom podwyżki, które przyniosą każdemu nauczycielowi właśnie 1000 zł - To w żaden sposób matematycznie nie wychodzi. No, ale pani minister nie jest matematykiem - podsumowuje Jacek Leśny, reprezentujący ZNP.

Reklama