Reklama
Reklama

Tomasz Lewandowski zostanie szefem ZKZL

Tomasz Lewandowski stracił w tym tygodniu stanowisko zastępcy prezydenta Poznania, ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie dalej współpracował z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem.

Przypomnijmy, że po wyborach samorządowych Jacek Jaśkowiak deklarował, że chce dalej współpracować z liderem poznańskiej lewicy. Sam prezydent miał przekonywać radnych Lewicy i Prawa do Miasta do utworzenia jednego klubu radnych, który miałby swojego wiceprezydenta. Miałby nim zostać właśnie Tomasz Lewandowski. Ten pomysł storpedowali jednak radni PdM, którzy uznali, że lewica jest zbyt odległa od ich programu wyborczego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Później spekulowano jeszcze, że mimo to Tomasz Lewandowski ocali stanowisko wiceprezydenta, ale było też wiadomo, że przeciwko jest duża część poznańskiej PO. Ostatecznie lider lewicy stracił stanowisko, ale Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że chce współpracować z Tomaszem Lewandowskim. Początkowo sugerowano, że obejmie on stanowisko pełnomocnika prezydenta ds. mieszkaniowych, ale dziś Radio Poznań poinformowało, że Tomasz Lewandowski zostanie w piątek szefem ZKZL.

Co ciekawe ten wybór chwali radny PiS -Doskonale wiemy, że zajmował się on polityką mieszkaniową miasta Poznania od wielu lat, już wcześniej jak był radnym. Ten temat bardzo dobrze zna, pilotował go regularnie i myślę, że o spółkę ZKZL można być w pewnym sensie spokojnym - skomentował na antenie radia Mateusz Rozmiarek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro