Reklama
Reklama

Wójt z największym poparciem w kraju. Zdobył 96,08% głosów

fot. Asta24.pl
fot. Asta24.pl

Wójt gminy Lipka (pow. złotowski) został w tegorocznych wyborach samorządowych wybrany na trzecią kadencję. Okazuje się, że poparło go 96,08% głosujących i jest to najwyższe poparcie w tegorocznych wyborach.

Przemysław Kurdzieko ma 36 lat i właśnie został wójtem gminy Lipka na trzecią kadencję. Okazało się, że poparło go 96,08% głosujących. Za było 1840 mieszkańców, przeciw zaledwie 75. To najwyższe poparcie w skali całego kraju -Nie ukrywam, że było to dla mnie spore zaskoczenie, ten wynik, który udało się osiągnąć. Tym bardziej, że trzeci raz startowałem na urząd wójta w Lipce i po raz drugi byłem jedynym kandydatem, nie miałem konkurentów. Nie ukrywam, że nie jest to sytuacja łatwa i przyjemna, ponieważ i tak trzeba uzyskać ponad połowę poparcia mieszkańców. Mogę obiecać jedno - jak wspomniałem jestem już trzecią kadencję i woda sodowa mi nie odbiła - zapewnia Przemysław Kurdzieko w rozmowie z pilskim portalem Asta24.pl.

W najbliższej kadencji wójt planuje budowę ścieżki rowerowej do jednej z miejscowości, promowanie proekologicznych inwestycji przez dopłaty dla mieszkańców, a także otwarcie żłobka i domu seniora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro