Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Pracownicy MOPR protestowali pod Urzędem Miasta: "Prezydent do roboty za 1500 złotych"

BS
środa, 21.11.2018 r.
godz. 21.30
BS | środa, 21.11.2018 r., godz. 21.30
Pracownicy MOPR protestowali pod Urzędem Miasta: Prezydent do roboty za 1500 złotych

Około dwustu pracowników socjalnych zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie protestowało dziś dziś na pl. Kolegiackim.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O fatalnych zarobkach pracowników socjalnych mówi się od dłuższego, a czara goryczy przelała się w ubiegłym tygodniu, kiedy obniżono wcześniej obiecane nagrody wypłacane z okazji dnia pracownika socjalnego. Teraz pracownicy poznańskiego MOPR-u dołączyli do ogólnopolskiego protestu pracowników. Około dwustu pracowników protestowało dziś przed Urzędem Miastem - Prezydent do roboty za 1500 złotych - skandowali protestujący, a na transparentach można było znaleźć hasła "Prezydencie oszukałeś" czy "Płaca niższa niż zasiłki".

Jedna z protestujących pracuje jako pracownik socjalny od 30 lat - Od wielu lat chodzimy, jeszcze do poprzedniego prezydenta i teraz, ale nikt na nie słucha. Po prostu jesteśmy lekceważeni jako grupa zawodowa - mówiła pani Hanna. Pracownik socjalny z kilkuletnim stażem zarabia niewiele więcej niż minimalne wynagrodzenie.

Teraz protestujący domagają się podwyżek, ale już dziś wiadomo, że realizacja żądań pracowników jest nie możliwa - Nie ma szansy na podwyżkę o 1000 złotych, czego żądają pracownicy. Powiem to wprost, bo bym oszukał mówiąc, że jest taka szansa - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, który wyszedł do protestujących. 

Możliwe są podwyżki o około 200 złotych, ale dziś żadne szczegóły nie zostały ustalone. Zastępca prezydenta Poznania zaprosił przedstawicieli związków zawodowych na rozmowy w najbliższy poniedziałek.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama