Reklama
Reklama

Sieciówka dla rodzin wielodzietnych za cztery złote

Od wtorku w życie wchodzi ulga komunikacyjna dla rodzin wielodzietnych. Każda poznańska rodzina, która ma czwórkę, lub więcej, dzieci otrzyma rabat na sieciówkę w wysokości 95 procent. W efekcie cena biletu miesięcznego wyniesie... 4 złote.

Ulga przysługuje w przypadku zakupu miesięcznego biletu na całą sieć poznańskiej komunikacji. Taka sieciówka upoważnia do jazdy liniami zwykłymi i nocnymi. Komu przysługuje 95 procentowa zniżka? Mogą z niej korzystaćdzieci w wieku przedszkolnym i młodzież ucząca się do ukończenia 20 lat, z rodzin zamieszkałych w Poznaniu, wychowujących czworo lub więcej dzieci. W przypadku rodziny wielodzietnej, w której część dzieci przekroczyła wiek 20 lat, ale nie ukończyła lat 26 i dalej uczy się lub studiuje, dzieciom poniżej lat 20 przysługuje ulga - głosi komunikat MPK.

Rodzice lub prawni opiekunowie dzieci muszą udać się do punktu sprzedaży biletów MPK przy głogowskiej i złożyć tam specjalny formularz, który można pobrać na miejscu lub na stronie przewoźnika www.mpk.poznan.pl. Przy zakupie biletów z ulgą należy przedstawić dokument stwierdzający tożsamość rodzica lub opiekuna prawnego ubiegającego się o ulgę dla dzieci, skrócone odpisy aktów urodzenia dzieci lub inne dokumenty urzędowe potwierdzające daty urodzenia dzieci, legitymacje szkolne dzieci. W przypadku przekroczenia przez któreś z dzieci 20 roku życia, należy przedstawić dokument ze szkoły lub z uczelni potwierdzający status ucznia lub studenta. Dzieci muszą mieć komkarty, na których umieszczony zostanie specjalny hologram upoważniający do 95 procentowej zniżki przez rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro