Reklama
Reklama

Fałszywy policjant usiłował wyłudzić od seniorki pieniądze. Pomogła czujna pracowniczka banku

fot. Konto Studenta/freeimages.com
fot. Konto Studenta/freeimages.com

Czujność pracowniczki banku uchroniła seniorkę przed utratą sporej sumy pieniędzy.

Do placówki finansowej na Jeżycach zgłosiła się 78-letnia kobieta, która poprosiła o szybką wypłatę 20 tysięcy złotych. Jej nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia pracownicy placówki, a w rozmowie z klientką przypuszczenia się potwierdziły. Okazało się, że do seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i zażądał przekazania pieniędzy.

- Pracownica natychmiast poinformowała o tym stróżów prawa, a ci poprosili, aby starsza kobieta wykonywała wszystkie polecenia osoby, która do niej dzwoniła. W międzyczasie do koperty, zamiast wypłaconych pieniędzy, mundurowi spakowali broszury informacyjne. Fałszywy funkcjonariusz jeszcze nie wiedział, że cała akcja odbywa się pod czujnym okiem poznańskich policjantów - relacjonowała sierż. sztab. Marta Mróz z komendy miejskiej.

78-latka udała się we wskazane miejsce, wrzuciła pieniądze do wyznaczonego kosza na śmieci i oddaliła się. W ukryciu pozostawali jednak policjanci, którzy po kilku minutach zatrzymali mężczyznę wyciągającego ze śmietnika paczkę z gotówką.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, usłyszał także 4 zarzuty oszustwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro