Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Jacek Jaśkowiak o Poznaniu po dziewięciu latach swoich rządów: Poznań będzie jak Amsterdam, Kopenhaga czy Wiedeń

BS
wtorek, 20.11.2018 r.
godz. 22.51
BS | wtorek, 20.11.2018 r., godz. 22.51
Jacek Jaśkowiak o Poznaniu po dziewięciu latach swoich rządów: Poznań będzie jak Amsterdam, Kopenhaga czy Wiedeń
fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP

W poniedziałek prezydent Jacek Jaśkowiak został zaprzysiężony na drugą, tym razem pięcioletnią kadencję. O Poznań po jej zakończeniu zapytał prezydenta Portal Samorządowy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Jacek Jaśkowiak już na początku swojej pierwszej kadencji zapowiadał, że chce rządzić Poznaniem przez dwie kadencje. Dziś już wiemy, że przekonał do swojej wizji poznaniaków i dostał szansę realizacji swojego planu. O to jaki będzie Poznań po dziewięciu latach rządów zapytał prezydenta Portal Samorządowy - Przede wszystkim będzie się w nim lepiej oddychało. Jakość powietrza ma być najlepsza w kraju, wyłączając oczywiście miasta nad morzem. Odczuwalnie podniesie się tu komfort codziennego życia, dzięki prawdziwie zrównoważonemu transportowi, coraz lepszej jakości miejskiej przestrzeni. Ale Poznań będzie też otwarty, tolerancyjny, nie będzie się tu cenzurować czy limitować kultury. Zależy mi na tym, by w kwestii jakości życia nie różnił się od miast uchodzących pod tym względem za najlepsze w Europie - jak Amsterdam, Kopenhaga czy Wiedeń - zadeklarował prezydent.

Jednocześnie prezydent zapewnił, że zamierza przepracować całą kadencję i nie planuje startu w wyborach do europarlamentu czy też obejmowania stanowisk we władzach centralnych. Nie znaczy to jednak, że nie zamierza występować przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości - Są pewne wartości i elementy dla mnie kluczowe, ważne w dyskursie politycznym, a jednocześnie istotne dla Poznania i Wielkopolski. Nie widzę powodów, by o tych kwestiach nie mówić wprost - powiedział Jacek Jaśkowiak.

Reklama