Świetny wynik kadry U-21. Lechici pomogli awansować na mistrzostwa Europy

Sporą niespodziankę sprawiła reprezentacja Polski do lat 21.

Prowadzony przez Czesława Michniewicza zespół w piątek przegrał pierwsze barażowe spotkanie z Portugalią i wydawało się, że biało-czerwoni są bardzo daleko od awansu na mistrzostwa Europy.
Polacy nie stracili jednak wiary i po ośmiu minutach prowadzili już 2:0, a bramki zdobywali związani w przeszłości z Lechem Poznań Krystian Bielik i Dawid Kownacki.
Portugalczycy starali się odgryźć, ale goście grali konsekwentnie w obronie i nie dawali się zaskoczyć. Mało tego, na 3:0 podwyższył Sebastian Szymański i do przerwy Polacy mieli świetny wynik.
Po zmianie stron miejscowi ruszyli do zdecydowanego ataku i praktycznie cały czas dominowali na boisku. Portugalczycy co chwila gościli w polu karnym Polaków, ale obrona drużyny Michniewicza skapitulowała tylko raz, a to oznaczało zapewnienie sobie awansu na przyszłoroczne Euro.
90 minut na boisku spędził Robert Gumny, ale lechita nie jest w najwyższej formie i było to widać we wtorkowym spotkaniu. W drugiej połowie na boisku pojawił się Kamil Jóźwiak.
Portugalia - Polska 1:3 (0:3)

Bramki: Diogo Jota 52 - Krystian Bielik 5, Dawid Kownacki 8, Sebastian Szymański 24

Portugalia: 1. Joel Pereira - 11. Diogo Gonçalves, 15. Jorge Fernandes, 4. Diogo Leite, 5. Yuri Ribeiro - 7. André Horta (77, 19. Heriberto Tavares), 23. Stephen Eustáquio, 10. João Carvalho (38, 16. Rafael Leão), 8. Gedson Fernandes (70, 18. Bruno Xadas) - 20. João Félix, 9. Diogo Jota.

Polska: 12. Kamil Grabara - 14. Robert Gumny, 3. Mateusz Wieteska, 2. Krystian Bielik, 4. Kamil Pestka - 19. Filip Jagiełło (53, 23. Konrad Michalak), 16. Patryk Dziczek, 17. Bartosz Kapustka, 7. Szymon Żurkowski, 10. Sebastian Szymański (69, 21. Kamil Jóźwiak) - 9. Dawid Kownacki (90, 15. Karol Świderski).