Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Wszystkie gospodarstwa domowe otrzymają rekompensaty za wzrost cen prądu

BS
wtorek, 20.11.2018 r.
godz. 11.31
BS | wtorek, 20.11.2018 r., godz. 11.31
Wszystkie gospodarstwa domowe otrzymają rekompensaty za wzrost cen prądu
fot. 422737/pixabay/cc0

Już w poniedziałek informowaliśmy na naszych łamach o planowanych podwyżkach cen prądu dla gospodarstw domowych. We wtorek minister Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że wszystkie gospodarstwa domowe otrzymają rekompensaty z tego tytułu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że czterech producentów energii złożyło już do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o akceptację dla nowych cenników. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaproponowane podwyżki sięgają 30%. Pisaliśmy na ten temat w tym miejscu. Teraz do sprawy tzw. rekompensat odniósł się minister energii - Gospodarstwa domowe będą miały rekompensaty w wysokości 100 proc. Oznacza to, że w stosunku do zużycia prądu na poziomie z 2018 roku rekompensaty będą całkowite - zapewnił Krzysztof Tchórzewski, którego słowa cytuje PAP. 

Zdaniem ministra podwyżki są niesłuszne, bo nie są związane ze wzrostem ceny paliw, a jedynie podyktowane zwiększonymi opłatami za emisję CO2. Co istotne, rekompensatami objęte będą wszystkie gospodarstwa domowe, a nie jak wcześniej zakładano tylko te najbiedniejsze - Praktycznie ma to wyglądać tak, że rachunek się nie zmieni, rozliczenia będą dokonywać dostawcy. To będą dopłaty, które zostaną ujęte w budżecie, powstanie fundusz, z którego to będzie rozliczanie - dodawał Tchórzewski.

Reklama