Reklama
Reklama

Jeżycki szewc z każdego zlecenia przekaże 20% na rzecz niepełnosprawnych dzieci

fot. Dominka Grażyna Kruczyk @ FB
fot. Dominka Grażyna Kruczyk @ FB

Specjalne zasady obowiązują od poniedziałku do soboty i są częścią szerszej akcji, czyli Jeżyckich Mikołajków. To już trzecia edycja tego wydarzenia.

- Akcja polega ma tym, że dzieci piszą listy do Mikołaja, ja je publikuję, a Wy wybieracie sobie Młodego Człowieka, którego chcecie obdarować - pisze w opisie wydarzenia Dominika Graczyk Kałużna pomysłodawczyni akcji. Prezenty nie muszą być drogie - ich górna granica została ustalona na 50 zł.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Dwie poprzednie edycje cudownie się sprawdziły. Dzieci były przeszczęśliwe a i Darczyńcy byli zadowoleni - wspomina Graczyk Kałużna. W tym roku akcja ma mieć szerszy zasięg i nie ograniczać się do obdarowywania samych tylko mieszkańców Jeżyc.

Akcja rozrosła się też o nowe sposoby pomocy, m.in. za sprawą Pracowni Szewskiej przy ul. Dąbrowskiego. To właśnie ten zakład 1/5 z zarobionych w tym tygodniu pieniędzy przeznaczyć ma na rzecz dzieci objętych akcją Jeżyckich Mikołajek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro