Reklama
Reklama

PSŻ Poznań ma skład na sezon 2019. Doszło do kilku ważnych zmian

fot. Marek Lutowicz
fot. Marek Lutowicz

Działacze PSŻ Poznań zakończyli budowę składu drużyny na sezon 2019.

W minionych rozgrywkach Skorpionom nie udało się awansować do fazy play-off, co było sporym rozczarowaniem. Tym razem nieco zmieniono koncepcję składu, m.in. decydując się na zakontraktowanie mniejszej liczby zawodników.
Zespół opuścili trzej zwodnicy mający do tej pory pewne miejsce w składzie. Mateusz Borowicz zdecydował się na zawieszenie kariery, natomiast Kevin Fajfer i Frederik Jakobsen zdecydowali się na przenosiny do pierwszoligowego Startu Gniezno.
Największym osłabieniem będzie oczywiście brak młodego Duńczyka. Na Golęcinie postarano się jednak o godne zastępstwa, pozyskując Eduarda Krcmara i Marcina Nowaka. Obaj w tegorocznym sezonie bronili barw Startu i zdobywali na pierwszoligowych torach średnio ponad 1,6 punktu na mecz. 12 miesięcy wcześniej byli jednak czołowymi postaciami II ligi i można zakładać, że obu stać na zdobywanie przynajmniej 10 pkt. w meczu.
Na zasadzie gościa barw PSŻ bronić będzie Damian Dróżdż, który odjechał zaledwie 17 biegów w barwach Betard Sparty Wrocław. Formalnie pozostaje on zawodnikiem Włókniarza Częstochowa, ale wszystko wskazuje na to, że znacznie częściej będziemy oglądać go w barwach Skorpionów.
Formację seniorską uzupełnią David Bellego, Marcel Kajzer, Władimir Borodulin i Jason Jorgensen. Jedynym juniorem jest obecnie wypożyczony z Unii Leszno Marek Lutowicz. Ponadto możliwe, że na tej samej zasadzie zespół wzmocni Mateusz Adamczewski.
Sezon 2019 będzie trzecim po reaktywacji żużla w Poznaniu. Zespół ponownie poprowadzi trener Tomasz Bajerski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro