Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

W poniedziałek prezydent Jacek Jaśkowiak złoży ślubowanie

j
niedziela, 18.11.2018 r.
godz. 16.30
j | niedziela, 18.11.2018 r., godz. 16.30
W poniedziałek prezydent Jacek Jaśkowiak złoży ślubowanie
fot. UMP

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta, podczas której ślubowanie złożą radni oraz prezydent odbędzie się w ratuszu na Starym Rynku o 10:00.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy obrady poniedziałkowej sesji Rady Miasta, które odbędą się w Ratuszu otworzy Wojciech Kręglewski najstarszy wiekiem i stażem radny. Ważnym elementem sesji będzie ślubowanie, które oprócz radnych złoży także prezydent Jacek Jaśkowiak, który w pierwszej turze wygrał październikowe wybory na prezydenta Poznania i zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję.

Pierwszą decyzją Rady Miasta będzie wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Prawdopodobnie także jutro radni ustalą komisje nowej rady miasta.

Nazwiska zastępców prezydenta Poznania poznamy prawdopodobnie w najbliższych dniach. Nieoficjalnie mówi się, że będą nimi Mariusz Wiśniewski, Jędrzej Solarski i Katarzyna Kierzek-Koperska. Najprawdopodobniej zarówno Tomasz Lewandowski jak i Maciej Wudarski nie będą już dłużej zastępcami Jaśkowiaka. Jak się nieoficjalnie dowiedział reporter Pulsu Dnia Telewizji WTK, czwartym zastępcą zostanie także kobieta.

Reklama