Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Jak zmieni się plac Bernardyński?

j
niedziela, 18.11.2018 r.
godz. 15.30
j | niedziela, 18.11.2018 r., godz. 15.30
Jak zmieni się plac Bernardyński?
Wizualizacja - fot. UMP

21 listopada rozpoczną się warsztaty, podczas których będzie można przedyskutować szczegóły zagospodarowania przestrzeni Placu Bernardyńskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już od 2017 roku prowadzone są działania zmierzające do poprawy funkcjonalności oraz zagospodarowania placu Bernardyńskiego. Miejsce to miałoby stać się nie tylko atrakcyjniejsze, ale również bardziej funkcjonalne dla mieszkańców i turystów. Zdaniem miejskich urzędników stragany i pawilony to bardzo ważne elementy tego miejsca, ale obecne rozwiązanie nie ukazuje w pełni potencjału placu. Dlatego konsultacje społeczne dotyczące planu jego zagospodarowania przeprowadzono już dwukrotnie. Podczas nich wypracowano najważniejsze założenia. Zgodnie z planem plac Bernardyński powinien zostać podzielony na dwie strefy: handlową i rekreacyjną.

Dodatkowe konsultacje społeczne dotyczące tego miejsca zostaną zorganizowane w najbliższą środę. Zależy nam na wypracowaniu rekomendacji, które pozwolą na znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania - mówi Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. To na przykład kwestie tego, jak zaplanować odpowiednią liczbę straganów i pawilonów w strefie handlowej placu albo gdzie powinny znajdować się kontenery na odpady - dodaje.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują więc zapisy mailowe (okej.pracownia@gmail.com). Chęć udziału należy zgłosić do poniedziałku, 19 listopada 2018r. Spotkanie odbędzie się 21 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej (ul. Za Bramką 1).

Z kolei 13 grudnia odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne, na którym przedstawione zostaną najważniejsze wypracowane wnioski. Również od 13 do końca tego roku swoje opinie i sugestie dotyczące planu można będzie przesyłać pocztą elektroniczną na adres: mpu@poznan.mpu.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań.

Reklama