Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nastolatkowe napadali na kobiety. „Podbiegali, przewracali i kradli torebki”

j
niedziela, 18.11.2018 r.
godz. 12.30
j | niedziela, 18.11.2018 r., godz. 12.30
Nastolatkowe napadali na kobiety. „Podbiegali, przewracali i kradli torebki”
fot. Policja

W sprawie zatrzymano 15 i 18-latka.

W ubiegły piątek przed godziną 10 policjanci z Ostrzeszowa odebrali zgłoszenie o rozboju i kradzieży do jakiej doszło na Klasztornej w Ostrzeszowie. Do kobiety idącej chodnikiem miało podbiec od tyłu dwóch mężczyzn. Kobieta została przewrócona a sprawcy wyrwali jej z rąk torebkę i uciekli. Policjanci natychmiast przystąpili do działania – między innymi użyto psa tropiącego i ustalono rysopis sprawców.

Po godzinie 15 funkcjonariusze odebrali podobne zgłoszenie. Tym razem sprawcy zaatakowali pokrzywdzoną w przejściu podziemnym na ul. 21 Stycznia w Ostrzeszowie i w podobny sposób weszli w posiadanie torebki z zawartością a następnie uciekli – informuje kom. Ewa Jakubowska z policji w Ostrzeszowie.

O godzinie około 20:30 w Ostrzeszowie w rejonie ulicy Klasztornej, Dzielnicowi KPP Ostrzeszów zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 15 i 18 lat, mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego podejrzewanych o rozbój, którzy w trakcie wykonywanych czynności przyznali się do zarzucanego czynu – dodaje.

Pełnoletni sprawca został zatrzymany, natomiast 15-latek zakończonych czynnościach pod opieką rodzica został zwolniony do domu. Nastolatkowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Łączna suma gotówki jaką skradli przy użyciu przemocy to około 100 zł.

Reklama