Reklama

Prezydent Jaśkowiak wycofuje się z pomysłu i likwiduje stanowisko pełnomocnika ds. przeciwdziałania wykluczeniom

fot. Marta Mazurek @ FB
fot. Marta Mazurek @ FB

Marta Mazurek nie będzie już piastować specjalnie utworzonego dla niej stanowiska. Nikt też jej nie zastąpi. Mazurek zostanie radną Miasta Poznania.

Gazeta Wyborcza donosi, że znane są plany na najbliższą przyszłość jednej z najbardziej kontrowersyjnych poznańskich polityczek. Marta Mazurek, odpowiedzialna za zorganizowanie ogólnopolskiego Kongresu Kobiet, najpierw została pełnomocniczką prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom, następnie znalazła się na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta. Po wyborczym sukcesie KO w Poznaniu i uzyskaniu mandatu radnej przez Mazurek spekulowano, że może ona nawet dostać nominację do bycia zastępczynią prezydenta miasta.

Okazuje się, że przez najbliższe 5 lat Mazurek pełnić ma obowiązki radnej Miasta Poznania. Jej dotychczasowe stanowisko zostanie zlikwidowane. Jak przekonuje rzeczniczka prezydenta Jaśkowiaka, Hanna Surma, to nie oznacza wcale, by miasto miało wycofać się z przeciwdziałania wykluczeniom. Aktywność Mazurek będzie kontynuowana w ramach Gabinetu Prezydenta. - Dotychczasowa pełnomocniczka ma pełną wiedzę o projektach realizowanych przez miasto. Prezydent chce kontynuować współpracę i korzystać z doświadczenia i kompetencji Marty Mazurek - mówi Wyborczej Surma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro