Reklama
Reklama

Patryk Vega nakręci film o siostrach z Broniszewic

fot. Patryk Vega @ Instagram
fot. Patryk Vega @ Instagram

Najpierw przekazał 100 tysięcy złotych, a teraz zapowiedział produkcję filmową!

Działalność sióstr z Broniszewic skupia się na pomocy niepełnosprawnym chłopcom. Dominikanki mają pod swoją opieką 50 dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności i poświęcają im każdą chwilę. Przez ostatnie lata siostry zbierały na budowę siedziby dla ich działalności. Ostatecznie udało się się ją wybudować. 1 września w Broniszewicach, miejscowości w powiecie pleszewskim, stanął Dom Chłopaków.

To nie oznacza jednak koniec kłopotów broniszewskich zakonnic. Pieniędzy wciąż brakuje. W akcję zbierania funduszu na Dom Chłopaków włączył się niedawno Filip Chajzer, zaś Patryk Vega przeznaczył na ten cel 100 tys. zł. Jak się okazuje, pomoc siostrom ze strony reżysera będzie dużo szersza.

Patryk Vega poinformował na swoim instagramowym profilu o rozmowach z opiekunkami domu. - Kochane siostry, dziekuję za świetne spotkanie. Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca - pisze autor "Pitbulla". - Powstał dzisiaj piękny projekt - w grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic - informuje Vega.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro