Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Patryk Vega nakręci film o siostrach z Broniszewic

sw
piątek, 16.11.2018 r.
godz. 19.04
sw | piątek, 16.11.2018 r., godz. 19.04
Patryk Vega nakręci film o siostrach z Broniszewic
fot. Patryk Vega @ Instagram

Najpierw przekazał 100 tysięcy złotych, a teraz zapowiedział produkcję filmową!

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Działalność sióstr z Broniszewic skupia się na pomocy niepełnosprawnym chłopcom. Dominikanki mają pod swoją opieką 50 dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności i poświęcają im każdą chwilę. Przez ostatnie lata siostry zbierały na budowę siedziby dla ich działalności. Ostatecznie udało się się ją wybudować. 1 września w Broniszewicach, miejscowości w powiecie pleszewskim, stanął Dom Chłopaków.

To nie oznacza jednak koniec kłopotów broniszewskich zakonnic. Pieniędzy wciąż brakuje. W akcję zbierania funduszu na Dom Chłopaków włączył się niedawno Filip Chajzer, zaś Patryk Vega przeznaczył na ten cel 100 tys. zł. Jak się okazuje, pomoc siostrom ze strony reżysera będzie dużo szersza.

Patryk Vega poinformował na swoim instagramowym profilu o rozmowach z opiekunkami domu. - Kochane siostry, dziekuję za świetne spotkanie. Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca - pisze autor „Pitbulla". - Powstał dzisiaj piękny projekt - w grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic - informuje Vega.

Reklama