Reklama
Reklama

Policja zatrzymała mężczyznę, który postrzelił dostawcę pieczywa

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w maju bieżącego roku na terenie Konina postrzelił z broni pneumatycznej dostawcę pieczywa. Mężczyzna ma na koncie też cztery rozboje.

Do zdarzenia doszło 19 maja - Grupa młodych ludzi zaczepiła wówczas dostawcę pieczywa.Podczas szamotaniny 22-letni mężczyzna wyjął z torby krótką broń pneumatyczną i oddał kilka strzałów w kierunku 26-letniego mieszkańca Inowrocławia. Trzy śruty niegroźnie zraniły w głowę mężczyznę, ale mogło skończyć się znacznie gorzej. Drugi ze sprawców tej rozróby został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, ale 22-latek poszukiwany był do teraz - relacjonuje Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przy okazji innej interwencji -Trafił do policyjnego aresztu i szybko usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Przyznał się do jego popełnienia i wyraził gotowość dobrowolnego poddania się karze, a za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia - dodaje Jankowski. Okazało się też, że napad na dostawcę pieczywa, to niejedyne przestępstwo, którego dopuścił się 22-latek.

Dzień przed napadem na dostawcę, zatrzymany dokonał czterech rozbojów na młodych kobietach, którym zabrał łącznie 3180 złotych. Do tych przestępstw mężczyzna nie przyznał się. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro